top of page

מה הקשר בין וואטסאפ ומדיח כלים?קצת נוסטלגיה: אתם זוכרים ששילמתם 'זמן אוויר' בטלפון הסלולרי? אתם זוכרים ששילמתם על כל הודעת טקסט? אתם זוכרים כמה התקמצנתם וחשבתם האם כדאי לפתוח את הודעת הטקסט? בואו... תודו. אני זוכרת.


אני זוכרת את חשבון הטלפון המנופח בגלל 'זמן אוויר'. זה תמיד הרגיז אותי מאוד. הרגשתי מנוצלת. התגלית: שנת 2009. אני זוכרת את הרגע שגיליתי את האפליקציה וואטסאפ. וואוו! אני זוכרת שלא האמנתי שיכול להיות כל כך טוב: לשלוח הודעות ללא עלות? OMG באותה תקופה היו מכשירי טלפון רגילים. כאלו שרק לוחצים ומדברים + הודעות טקסט בלבד. נשמע מצ'עמם? 😝 ואז...התחילו האייפונים בארץ + מכשירי BlackBerry . מישהו זוכר? חדשנות שילמתי 99 סנט תמורת האפליקציה. בהתחלה לא היה לי כמעט אנשי קשר בוואטסאפ. הייתי שם דיי לבד. לאט לאט רתמתי חברים וחברות לשלם 99 סנט וכל זה כדי לא לשלם על הודעות טקסט. בשנת 2009 היה לי וואטסאפ בטלפון. בשנת 2009 עדיין לא היה לי מדיח כלים.

שכנוע עצמי. מכירים את זה? למה לי מדיח כלים? בשביל מה? באמת שלא הבנתי. היה לי ברור שאם הייתי רוצה אז היה לי. למה לרצות מדיח? הכלים שטופים. נקיים. מבריקים. שלא תבינו. המטבח היה פעיל. אפילו פעיל מאוד. בישולים. ארוחות משפחתיות. ילדים מתבגרים. בישלתי הרבה. אכלו הרבה. והרבה כלים בכיור. 😊 ועדיין לא רציתי מדיח. סקרנות בשנת 2011 כבר הייתה לי רשימה מכובדת של אנשי קשר בוואטסאפ. האפליקציה הייתה בחינם. בשנת 2011 עשיתי שיפוץ גדול בבית שלי, ובמסגרת ההכנות לשיפוץ נפגשתי עם אדריכלית לכוס קפה במדרחוב בכפר סבא.

בעודנו שותות את הקפה, היא אומרת לי: ברור לך שיהיה מדיח במטבח, נכון?🙃 ואני שואלת אותה: למה? תשובתה הייתה מחולקת לשני חלקים: אני מאוד מזדהה איתך. הייתי בדיוק כמוך. גם אני הייתי ללא מדיח שנים רבות. לא מצאתי שיש צורך. לפני שנתיים שיפצתי את הבית והוספתי מדיח. החיים שלי מתחלקים: לפני המדיח ואחרי המדיח. איכות חיים!!

התמסרות

הקשבתי, וויתרתי על ה'למה לי' מדיח, ובחרתי להתמסר. לימים הוואטסאפ השתדרג , תמונות סרטונים, קבוצות, שיחות וידאו , עולם החפירות 😊 אז מה הקשר בין מדיח הכלים לוואטסאפ? אפשר בלי מדיח. יתרונות רבים למה כן מדיח. ברור (כמעט) לכולנו. 😊 אפשר בלי וואטסאפ במחשב. (לא יכולה אפילו לחשוב על זה. עבורי זה כלי עבודה) יתרונות רבים למה כן וואטסאפ במחשב. האם זה ברור לכולנו? מצאתי שלא. נכון לכתיבת הפוסט, אפריל 2020 שלהי חג הפסח מגפת הקורונה מתחוללת בעולם. פגשתי אנשים ( וירטואלית, לא לדאוג ) שמתקשים עם כל הממשקים וגם מאותגרים טכנולוגית. הצרכים משתנים. פגישות עם המשפחה, חברים, נכדים עוברים למפגשים ווירטואליים בתוכנת ZOOM כולנו בבית, ימים ושבועות בבידוד ובהסגר, חלקנו עובדים מהבית, עולם הטכנולוגיה נכנס הביתה גם לאלו שזה לא ממש אזור הנוחות שלהם, חלקנו מאותגרים טכנולוגית, גם הטכנולוגים שבינינו מתנסים היום בממשקים חדשים שעד היום לא היה להם צורך בהם. חשוב שנדאג לאיכות חיים בסביבה הקרובה בבית שלנו. בבית הפיזי. וגם בבית הפנימי. שנשתמש במדיח וגם בוואטסאפ 😉

אז... אחרי שהתקנתי את המדיח, חודשים לקח לי להירגע! שאלה אחת הייתה לי בראש: איך זה שלא היה לי מדיח? מה היה הסיפור שלי? למה התעקשתי? הבנתם נכון. איכות החיים מהדברים הקטנים. אל תתעקשו. תגלו סקרנות.

תקשיבו, תתמסרו, תסמכו על מישהו. מישהי. ו.... הנה זה מגיע:

5 סיבות למה להתקין וואטסאפ במחשב: 1. יותר נח להקליד במקלדת גדולה 2. קל יותר לקרא את ההודעות על מסך המחשב

3. התמונות והסרטונים בגדול ויותר כיף

4. לינקים ששולחים לוחצים ובשנייה בפנים לדוגמא: הזמנה לפגישה בזום או לינק לקונצרט ביוטיוב וכו'

5. אפשר לשלוח בוואטסאפ קובץ PDF וכשאנחנו לוחצים עליו, יורד ישירות למחשב וזה מאוד נח. מבטיחה לכם: חיים לפני וחיים אחרי😊 רוצה לקבל את ההדרכה איך מתקינים מדיח כלים? אופססס לא... מניחה שיש בבית מדיח... רוצה לקבל את ההדרכה איך להתקין וואטסאפ במחשב? נהדר. לוחצים פה

מכירים א.נשים שאפשר לעזור להם בסביבת במחשב? ספרו להם. ספרו לי. בהצלחה! תודה שאתם פה איתי. בואו ניפגש. מחכה לכם פה

94 צפיות0 תגובות

Comentarii


בלוג החיים הטובים זו דרך חיים.png

היי שמי מאירה אור-לבן,
מאמנת אישית ועסקית לנשים,
יזמת מאירות שביל ישראל נשים מטיילות יחד,
מלווה נשים באמצע כל ענייני החיים.

בקצרה:
אני עוזרת לנשים איך להיות יותר מאושרות, נועזות, ובביטוי עצמי מלא
 על ידי מציאת: 
עבודה/עיסוק שהן אוהבות לעסוק בו וגאות בעצמן,
תחביב שמסב להן אושר לטווח ארוך
פנאי רציני – הפורמולה לחיים בריאים ורגועים


 

החזון של הבלוג החיים הטובים זו דרך חיים
נועד לעורר השראה, מוטיבציה, שירות לציבור, לחלוק עם הקוראת חוויות, ושפה מאפשרת ומקדמת. שהכל אפשרי! 
אני חולקת סיפורים אישיים שלי, את החוויות שלי, ואת אורך חיי.

החזון של קבוצת מאירות שביל ישראל נשים מטיילות יחד:
לצאת לשביל עם חבורת נשים זו חוויה מדהימה!
האנרגיות, מצב הרוח, האוכל, הכנת הקפה בשטח, התמיכה, ההקשבה, עידוד והרבה אומץ!
לקום מהספה, מאזור הנוחות שלנו, השכם בבוקר, בחום, בקור, בגשם ובחושך, כדי לטייל בשביל ישראל זו חוויה מאתגרת, הנאה צרופה וכיף גדול!
 
בלוג מאירות שביל ישראל נולד כשהתעורר אצלי הצורך, הכמיהה והתשוקה לשתף ולשחזר את החוויה.

מעבר לסיכום המסלול והצילומים המרהיבים של נופים ופריחה, ותיעוד איך אנחנו מתבוססות בבוץ,

או מטפסות עם רגליים פסוקות על הבולדרים, הדבר שהכי חשוב לי ומרגש אותי זה לכתב את טיול החודש.

כל הפוסטים

bottom of page